סדנא בנושא מיניות וזוגיות

למה זה הכרחי?

הסדנא מאפשרת לאנשים עם מוגבלות לקבל מידע חשוב בנוגע לתהליכים שהם חווים באופן טבעי כמו כולם ולספק להם ידע המאפשר לקבל החלטות מושכלות. זאת במקום שהם יחפשו מענה במקומות הלא נכונים, יחיו תחת שתיקה, או ימשיכו בהתנהגויות לא מותאמות ולא מקדמות. הידע הוא כוח שמאפשר לאדם עם מוגבלות לקדם את עצמו, בתחום שמשפיע על איכות חייו וכן עוזר לשמור על שלומו ובטחונו.

על מה מדברים?

צריך להבין שחשוב לדבר על הכל! השאלה היא איך עושים את זה. המומחיות של צוות המרכז היא בהתאמת התכנים והנגשתם לגילאים שונים ולתפקודים שונים. הסדנאות נפרשות על נושאים רבים, לדוגמה: הבדלים בין המינים, הכרות עם אברי המין ותפקידיהם, הבחנה בין פרטי וציבורי, כללים וקודים חברתיים להתנהגות מינית, תהליכי חיזור, זיהוי קשר פוגע, זכותו של אדם לשמירה על גופו ועוד.

תכנים אלו מועברים תוך מתן בנק ידע תיאורטי, שימוש בכלים חוויתיים ותרגולים חוזרים של התכנים המסייעים בהפנמה. בסדנה המשתתפים יתנסו במשחקי תפקידים, סימולציות, דמיון מודרך, צפייה בסרטונים, משחקים ועוד.

מעבר לכך, כדי להעביר את הידע ליישום ולחוות את הדברים ב"חיים האמיתיים" המשתתפים מוזמנים לקחת חלק במפגשי פנויים פנויות (ופה קישור לדף)

בזכות אלו, ניתן המענה המושלם לאדם עם מוגבלות.

מי האנשים בקבוצה?

החלוקה לקבוצות היא בהתאם לגילם הכרונולוגי ותפקוד המשתתפים. כך מתאפשר ליצור אחידות ורלוונטיות מבחינת התוכן, שיהיה חשוב לאותם חברי קבוצה לקבל.

הקבוצות בסדנאות מעורבות נשים וגברים, ולעיתים מתקיימת חלוקה פנימית לצורך העברת תכנים מסוימים. כך זו גם הזדמנות נהדרת למפגש חברתי ואולי מקום למציאת האחד או האחת, תוך למידה משותפת איך לעשות זאת נכון.

מי מלווה את התהליך?

שיתוף הפעולה הייחודי הנוצר בסדנאות שלנו, מאחד שני אנשי מקצוע: אדם עם מומחיות בהדרכה וקידום של אנשים עם מוגבלות ואדם עם מומחיות בתחום החינוך חברתי מיני.

בחשיבה משותפת מותאמים תכנים ופעילויות לקידום הנושא של מיניות וזוגיות בקרב אנשים עם מוגבלות .

הצוות רחב ומקצועי ונע ביחס של 1:2-1:4 תלוי גיל, יכולת והדינאמיקה הקבוצתית.

איפה זה קורה?

הסדנאות מתקיימות ברחבי הארץ

ניתן לתאם סדנא במסגרות חינוך ובקרב ארגונים המספקים שירותים לאנשים עם מוגבלות

 

 מפגשי  פנויים פנויות

נמאס לכם להיות לבד?

" איפה מכירים אותו? איך אני אגש אליה? איך אני אמצא מישהו שאוהב אותם דברים כמוני? לא יוצא לי לצאת עם בנות……" אנו מכירים את האמירות האלו אצל אנשים עם מוגבלות.

מזמן כבר הבנו שידיעת התיאוריה אינה מספיקה לאנשים עם מוגבלות ולכן אנחנו חייבים ליצור ביחד איתם את ההזדמנויות, מתוך החיים האמיתיים, להכרות והתפתחות של קשר. באווירה משוחררת ומחויכת, בטיולים, במסיבות, בהופעות ועוד… זו הזדמנות לאנשים עם מוגבלות ליצור את הדרך לקשר זוגי, תוך למידה איך לעשות זאת נכון. החוויות המשותפות, מקדמות שיחות ומציאת תחומי עניין דומים, המסייעים בהתפתחות של קשר.

מי האנשים בקבוצה?

הפעילויות מיועדות לנשים ולגברים, שרוצים להכיר בדרך טבעית, מהנה ולא מחייבת ומי יודע..? אולי משם למצוא אהבה!

אנו מאמינים כי בכל תפקוד, יש אדם מעבר למגבלה, שרוצה למצות את החיים ובתוך זה למצוא את החצי השני שלו.

כדי לאפשר מכנה משותף לחיבור בין המשתתפים, הקבוצות מותאמות לפי טווח גילאים ותפקוד.

מי מלווה את התהליך?

בראש מערך השירותים עומד שיתוף פעולה של אנשים עם מומחיות בתחום החינוך חברתי מיני, יחד עם צוות המתמחה בקידום והדרכת אנשים עם מוגבלות. בחשיבה משותפת מותאמים תכנים ופעילויות לקידום הנושא של מיניות וזוגיות בקרב אנשים עם מוגבלות .

את הטיולים והפעילויות מלווה צוות רחב ומקצועי הנע ביחס של 1:2-1:4 תלוי גיל, יכולת והדינאמיקה הקבוצתית.  הצוות עוזר לשבור את הקרח, להתחיל את ההתחלות הקטנות ומשם להתקדם הלאה ולשמור על כבודם ושלומם של המשתתפים.

איפה זה קורה?

הפעילויות מתקיימות ברחבי הארץ

דוגמאות לפעילויות:

  • טיולים ברחבי הארץ: יער קולה, עמק האלה, גנים בהאיים
  • פסטיבלים והופעות: כדורים פורחים, זאפה, בוביזמר
  • סיורים: שווקים, יפו העתיקה, סיור חנוכיות
  • מתחמי בילוי: מועדון קריוקי, באולינג, לונה פארק