חוגים

למה צריך חוג?

לכל אדם מגיע לגלות דברים חדשים, להעשיר את עצמו בידע ולפתח תחומי עניין. לאנשים עם מוגבלות, השתתפות בחוג היא חשובה אף יותר, כיוון וזו דרך ייחודית ומעניינת לפתח מיומנויות בסיסיות, כמו: בישול, צילום וכדומה, שלא תמיד נלמדות באופן ספונטני, אך בהחלט יכולות לשמש את האדם בחיי היומיום בהווה ובעתיד. מעבר לכך, נוצר מקום שמאפשר לפתח חוזקות, תחביבים שימלאו את שעות הפנאי והזדמנות להכיר אנשים חדשים עם מכנה משותף דומה.

מה ייחודי בחוגים שלנו?

בחוגים שלנו, עומדים בראש צוות החוג , אדם עם מומחיות בתחום הידע הספציפי המועבר בחוג, יחד עם אדם שמתמחה בקידום והדרכת אנשים עם מוגבלות. שיתוף פעולה ייחודי זה מאפשר לנו להנגיש כל תחום ידע ולהעשיר קוגניטיבית, בכל תפקוד ובכל גיל.

כמו בשאר הפעילויות שלנו, מעבר למנחי החוג ישנו צוות רחב ומקצועי שמלווה את החוגים הנע ביחס של 1:2-1:4 תלוי גיל, יכולת והדינאמיקה הקבוצתית. 

מתוך הכרות עם האוכלוסייה, מתבצעת חשיבה, לגבי כל מפגש, כיצד לקדם תחומים רבים נוספים, המהווים אתגר לאנשים עם מוגבלות, החל מהתחום החברתי, התקשורתי, ההתנהגותי ועוד. החוגים נבנים מתוך חשיבה על עתידם של אנשים עם מוגבלות ומשלבים תכנים וקידום מיומנויות, היכולים לשמש אותם בחיי היומיום.

חוגים המיועדים לאנשים עם התפתחות תקינה, מועברים לרוב על ידי אדם אחד ומאופיינים בחוסר ידע בנוגע להתאמות הנדרשות ושיטות הסיוע, להנגשת התכנים לאנשים עם מוגבלות. אלו מונעים את השגת המטרות של קידום אנשים עם מוגבלות, במסגרת החוג. בהרבה מהמקרים הסיפור מסתיים בפרישה מהחוג, או השארות בבית מלכתחילה, ללא יכולת לחוות פנאי, שהיא זכותו של כל אדם.

מה עוד אפשר לקבל או למה זה לא רק עוד חוג?

החוג הוא ההזדמנות שלנו ליצור מפגש של אנשים ולשלב בתוכו עולם תוכן מעניין. לאחד את שני אלו לשלם שהוא יותר מכל אחד בנפרד. המכנה המשותף, האווירה המהנה, הסקרנות והחוויה, ופעילויות שמכוונות לחיבורים ואינטראקציות, בזכות צוות מקצועי ומיומן, הם המתכון לרקום חברויות חדשות וליצור קשרים הדדיים ומתמשכים, בין המשתתפים בחוג.

אפשר לקבל דוגמה לחוג?

במרכז דקל חוגים מגוונים וקבוצות חדשות מתגבשות כל הזמן, בהתאם לביקוש שמגיע מ"השטח" (החבר'ה והוריהם). טעימה קטנה מהחוגים שלנו:

חוג בישול

ללמוד לבשל ולהכין ארוחות

להכיר ולהתנהל עצמאית במטבח

לקבל ידע תיאורטי בנוגע לתזונה נכונה ואורח חיים בריא

לקחת חלק בפעילות משותפת ועבודת צוות

לפתח את היצירתיות והיוזמה

חוגי ספורט (ריצה, אופניים, כדורסל, אימון גופני וכדומה):

כושר גופני

פיתוח מוטוריקה, תכנון תנועה וקורדינאציה

פיתוח הרגלים לשמירה על אורח חיים בריא

השתתפות בהווי חברתי קהילתי

פיתוח יכולת תשומת לב לסביבה ולאחר

גיבוש והעצמה חברתית

חוג אנגלית דרך עולם התיאטרון  life is a show

לימוד השפה האנגלית השימושית למצבים בחיי היומיום

הבעה ויצירתיות

חיזוק הביטחון העצמי בייחוד בנוגע לדיבור בשפה זרה אל מול האחר

קידום תקשורת מילולית ובלתי מילולית באינטראקציה עם האחר

כישורי שיחה

איפה החוג הקרוב לביתי?

החוגים פועלים ברחבי הארץ

גלריית סרטונים

https://youtu.be/w2XjzX6XMc0