נופשונים

נופשון או חופשון?  

נופשון היא פעילות פנאי שמאפשרת לקחת פסק זמן, להתאוורר ולנפוש. 

החבר'ה יוצאים לטיולים בטבע, מבלים באטרקציות כמו: טיולי גמלים, ג'יפים, סדנת צחוק ועוד, מבשלים ואוכלים יחד ארוחות והכי חשוב ישנים ביחד מחוץ לבית.

יש כבר גיל שבו החבר'ה רוצים לבלות חופשה עם בני גילם ולהשתחרר "מכנפיי" ההורים. בזמן שבו החבר'ה בנופשון, מתאפשר גם לבני המשפחה, פסק זמן לסידורים נוספים ולפינוקים שמגיע להם!

אבל אם לא ההורים מי יהיה איתם?

את הנופשונים של מרכז דקל מלווה צוות מקצועי ומיומן המתמחה בהובלת פעילויות פנאי, בתוכם הנופשונים. הצוות אחראי לשלומם וביטחונם של המשתתפים, בעוד שההורים יכולים לבלות את הסופ"ש רגועים בבית. לכל נופשון מתלווה צוות רחב הנע ביחס של 1:2-1:4 תלוי גיל, יכולת והדינאמיקה הקבוצתית. הצוות שם לנגד עיניו, לא רק את המטרה שהחבר'ה ייהנו, אלא כי ייקחו חלק פעיל בפעילויות השונות, יעשירו את הידע שלהם ויממשו הזדמנויות למפגשים חברתיים ולפיתוח כישורי חיים.

מה עושה את הנופשון כל כך מיוחד?

הנופשון הוא הזדמנות לבלות סופ"ש כיפי ביחד עם חברים, כמו כל אדם נורמטיבי אחר באוכלוסייה.

בנופשונים של מרכז דקל אנחנו לא נשארים במבנים של מסגרות היומיום, אלא יוצאים החוצה אל האנשים והמקומות בקהילה. האטרקציות מותאמות לכל גיל, מה שמאפשר חוויה טבעית ואותנטית. החל מטיול בטבע, פעילויות אקסטרים ועד משחקי ODT, שירה בציבור ומדורת שבט, כאשר התוכנית לוקחת בחשבון את תנאי מזג האוויר.

החשיפה לאטרקציות מגוונות מאפשרת התנסויות חשובות, לעיתים מאתגרות, שיכולות לקדם את היכולות של החבר'ה ולשפר את ההשתלבות שלהם באופן טבעי ומותאם לנורמות בקהילה (יציאה למסעדות, ביקור במוזיאונים ועוד).

בנופשון אנו לוקחים את המיומנויות שהרבה מהחבר'ה לומדים ביומיום ובמסגרות המוכרות ומוציאים את התרגול לשטח, למקום האמיתי שבו זה קורה ונדרש. זה גם המקום לתרגל מיומנויות שאין תמיד הזדמנות אחרת להתנסות בהן (למשל התארגנות עם מזוודה, לינה משותפת ועוד).

אני גם יכול לבוא?

הנופשון מיועד לכל גיל ולכל אחד או אחת. המאפיין את כולם הוא הצורך לפגוש ולהכיר אנשים, ליצור קבוצת חברים, שאיתה יוכלו לבלות באופן קבוע, בסופי שבוע מעין אלו ובפעילויות פנאי אחרות. זהו מקום נהדר להכיר גם מבני המין השני ולא פעם זו הדרך של פנויים ופנויות למצוא זה את זו.

לנופשונים של מרכז דקל יוצאים אנשים על הרצף האוטיסטי, עם מוגבלות שכלית התפתחותית, לקויות למידה, תסמונת ויליאמס ועוד. בהתאם לנרשמים אנו מרכיבים את הקבוצות לפי גילאים ורמת התיווך הנדרשת.    

המפגש עם אנשים שונים, הוא בסיס נהדר ללמידה זה מזה, לקבלת השראה מהיכולות ולגיטימציה לקשיים של כל אחד ואחת. 

מתי זה קורה?

מרכז דקל מקיים נופשונים מדי חודש.

הנופשון הוא באורך של יומיים ומתקיים לרוב בשישי – שבת. כפעם בשנה מתקיים נופשון של שלושה ימים.

איפה זה קורה?

הטיולים הם ברחבי הארץ – מדרום ועד צפון.

אנו מתארחים ולנים במקומות שונים החל מאכסניות, חאן, וילה מפנקת, לינה באוהלים ועוד.

גלריית סרטונים

https://youtu.be/vNxwfdwnBw0