סדנאות סטיילינג

"מרכז דקל" בשיתוף ייחודי עם הסטייליסטית נטלי ליכטנברג

למה סטיילינג זה חשוב דווקא לאנשים עם מוגבלות?

ההופעה החיצונית היא חלק בלתי נפרד מאיתנו ומשפיעה מאוד על איך החברה רואה ומקבלת אותנו. הוכח במחקרים רבים כי רושם ראשוני – שנוצר תוך כדי שאנו מביטים באדם אחר ומגבשים עליו דעה- מתרחש תוך  3 שניות בלבד! וכאשר נוצר רושם ראשוני, קשה לשנות אותו גם אם הוא מוטעה.

בחיי היומיום, במצבים כמו: מפגש עם חברים, אירוע משפחתי, קנייה בסופר, מקום עבודה ועוד, המראה שלנו הוא קלף הכניסה שלנו לחברה בה אנו חיים. המראה שלנו נותן לנו גם שפה משותפת, עם מי שמסביבנו ודרך להתחבר. לשייך את עצמנו לקבוצת אנשים ולהצהיר אמירה על עצמנו.

אנשים עם מוגבלות נאלצים להתמודד עם אתגרים רבים בחיי היומיום שלהם. חלקם נובעים מקשיים מולדים הנלווים ללקות עצמה. לעומת זאת, מראה חיצוני והיגיינה, הם אינם מולדים ואין סיבה שיהוו מעכב בחייהם ויגרמו להחרגה והדרה נוספת.

היכולת לשילוב מוצלח של אנשים עם מוגבלות בקהילה, מתקשר גם לתשומת הלב שאנו נותנים להופעה החיצונית.

אצל אדם עם מוגבלות, הקושי בהבנה חברתית, יכול להביא לכך, שלא תמיד תהיה מודעות לנורמות ולקודים הקשורים בהופעה חיצונית. כיוון ויש לכך השלכות משמעותיות על חייו, חשוב שנלמד זאת כמו כל תחום אחר. חשוב לזכור, בייחוד אצל אנשים עם מוגבלות, שזה שאני לא מדבר על הופעה חיצונית, לא אומר שזה לא חשוב לי להראות טוב ולהיות חלק מכולם.

מגיע לכולנו להשקיע בעצמנו וכמעט אצל כולנו כשאנחנו נראים טוב אנחנו מרגישים טוב!

אז איך להשקיע בעצמנו?

את מפגשי הסייטלינג ניתן לקיים כ:

  • מפגשים אישיים
  • סדנה קבוצתית (להורים, לאנשים עם מוגבלות וסדנאות משותפות)

מפגשי הסטיילינג הם לנשים וגברים כאחד.

במפגשים האישיים, אנו מגיעים עד לבית ויוצרים שינוי חשיבתי רגשי, שמתלווה אליו ההתנסות בפועל, בסביבה הטבעית הקרובה (הבית, המספרה, הקניון ועוד).

הסדנאות מתקיימות בפורום קבוצתי והן הזדמנות טובה למפגש עם קבוצת אנשים בעלי עניין דומה. המכנה המשותף הזה והמרחב הנוצר, הן הזדמנות ליצור הכרויות וחברויות חדשות. אופן העברת הסדנה והכלים בהם אנו משתמשים במהלכה, שמים דגש על יצירת אינטראקציות ותקשורת עם האחר ועל עצמאות והעצמה. תחומים אלו מהווים אתגר לאנשים עם מוגבלות ויש צורך לקדמם בדרכים מגוונות ויצירתיות, מתוך הקשרים טבעיים.

איך זה יחדש לי?

הסטיילינג נוגע במה שיגרום לכם להרגיש טוב עם המראה שלכם ועם מי שאתם, למשל:

  • חשיבות הטיפוח והיגיינה כבסיס המראה החיצוני
  • סגנונות לבוש שונים בנגיעה על טרנדים באופנה ובהתאם לעונה
  • איך להשתמש נכון בצבעים
  • הלבשה תחתונה
  • MIX&MATCH נכונים מהבגדים האישיים
  • איך להשתמש באשליות אופטיות לטשטוש ולהבלטת הנכסים השווים שלך!
  • שימוש נכון באקססוריז לשדרוג ההופעה

 מי ילווה אותי בתהליך?

שיתוף הפעולה הייחודי הנוצר בסדנאות שלנו, מאחד שני אנשי מקצוע: אדם עם מומחיות בליווי והדרכה של אנשים עם מוגבלות וסטייליסטית אישית מקצועית. הסדנה מונגשת לגילאים שונים ולתפקודים שונים ובזכות אלו ניתן המענה המושלם לאדם עם מוגבלות.

נטלי ליכטנברג היא אימא לילד על הספקטרום האוטיסטי, סטייליסטית אישית ומנחת סדנאות בעלת מותג STYLEME "סטיילינג בהקשבה עצמית". בוגרת לימודי סטיילינג ב"שנקר" ו"סטייל גורו". נטלי החלה את שיתוף הפעולה עם מרכז דקל ב-2015 ומאז זכינו לשנות יחד את חייהם של אנשים רבים.

גלריית סרטונים

https://youtu.be/-V1rU1iwvrM