קבוצה חברתית דיגיטלית

קבוצה חברתית הבנו. אבל דיגיטלית? 

המדיה כמרחב חברתי- 

הרשת היא אמצעי זמין ונגיש,  שמייצרת הזדמנויות חשובות לעשיה ללמידה ולהתפתחות.

במפגשים החברתיים המקוונים אנחנו עושים שימוש במדיה כדי לייצר מרחב חברתי, המאפשר לראות זה את זו, לשמוע, להכיר, לתקשר לשמור על קשר ולהרגיש יחד כחלק מחברה.

 

תרגול כישורים חברתיים במצבים שונים- 

בעולם של היום, חלק גדול מהמרחב החברתי מתרחש ברשת. 

קבוצה מקוונת  מאפשרת  לתרגל כישורים חברתיים ברשת, להתנסות באמצעי תקשורת נוספים שיכולים לשרת את החבר'ה לתועלת חברתית ולתקשורת מקדמת. 

המשתתפים בקבוצות רוכשים ידע ומפתחים מיומנויות הקשורות לעולם הדיגיטלי.  

הקושי התקשורתי שמאפיין אנשים עם מוגבלות במפגשים פנים מול פנים, בולט גם בשימוש בתקשורת הדיגיטלית ולכן רכישת מיומנויות בתחום זה חשובה ומשמעותית, למשל:

הקושי להתחיל ולהניע שיחה

לשתף מעצמי, אך לא להציף ולהשתלט על השיחה

טאקט

תחומי עניין מצומצמים

חזרתיות

הבנה של סמלים

סלנג

 

הזדמנות להכיר חברים מכל הארץ- 

במפגשים המקוונים אין מגבלה גיאוגרפית, נפתחות בפנינו אפשרויות רבות ורחבות המגדילות את החשיפה לכמות ומגוון האנשים שאנחנו פוגשים. 

 

מקום לבטא יכולות- 

פעמים רבות, אנשים עם קשיים חברתיים תקשורתיים, מגלים יכולת תקשורתית ושפתית גבוהה, דרך המילה הכתובה. היכולת שלהם להתבטא בכתב, מאפשרת להם להתגבר על מחסומי דיבור, להוציא עולם פנימי שלם החוצה ופתאום להיות חלק ממה שקורה.  

לעיתים הרשת מאפשר עוצמה נמוכה יותר של הצפה וגירויים ומקלה על יכולת התקשורת. בנוסף מפגש מקוון יכול להפחית חרדות ודאגות .

הקבוצה המקוונות משלבת שיח, לצד כתיבה ומשחק. בהתאמה לחבר'ה המשתתפים, לצרכים וליכולות של כל אחד.

 

שמירה על שגרה ותחושת ביטחון- 

בתקופה הזו של חוסר ודאות חשוב שנייצר לעצמינו עוגנים. מפגש מקוון עם החבר'ה החדשים שלי זה לגמרי דבר שיכול להביא לתחושת ביטחון וציפייה. 

 

תיווך וליווי

הקבוצה מלווה על ידי צוות מקצועי שמקבל ליווי, והדרכה. הצוות הינו שותף פעיל בקבוצה, תווה את הדרך, מסייע ומלווה מתווך ונותן את הכלים ללמידה משמעותית ומקדמת.מזמינים אתכם להצטרף להתנסות באחת מהקבוצות החברתיות המקוונות שלנו- שעתיים של פעילויות, שיח בנושאים משתנים, שיתופים, צחוקים ועוד ☺ התכנים במפגשים מותאמים ונעשים בחלוקה לגילאים ורמות תפקוד- כך שכל אחד יכול למצוא את הקבוצה המתאימה עבורו.  

אמא של חניך בקבוצה המקוונת מספרת: " בימים מאתגרים בבית בעקבות הקורונה… למזלנו המועדונית של מרכז דקל בשיתוף עם עיריית רעננה, ממשיכה לפעול במתכונת של מפגש מקוון. עם המורכבות של חבר'ה עם צרכים מיוחדים, אור ושירה מעבירות את המפגש במקצועיות ובסובלנות. בני מתרגש כל פעם מחדש. יישר כח"  

א. חניכה בקבוצה מקוונת: "כיף לי ומשמעותי במפגשים בזום. ממש נהנתי לשוחח עם כל אחד ואחת. כיף לי עם החבר'ה שלי שחשובים לי במיוחד בימים קשים בגלל נגיף הקורונה" 


ב. חניך בקבוצה מקוונת: "הקבוצות המקוונות שלנו כיפיות בערך באותה רמה כמו בפגישות הרגילות. המנוי לזום מצוין ואני ממליץ להצטרף לקבוצה שלנו כי מכירים חברים חדשים ומשחקים משחקים כיפיים."

רוצים שנחזור אליכם בקשר לקבוצה המקוונת? שילחו לנו את הפרטים שלכם כאן: