קבוצות חברתיות "החבר'ה"

מה אתם יכולים לקבל מהחבר'ה?

"החבר'ה" הן קבוצות חברתיות, המקיימות ראייה חדשנית, צעירה ומתקדמתבאשר לחווית הפנאי של אנשים עם מוגבלות. 

בכל גיל ובכל תפקוד, מתאפשר מפגש משמעותי ונורמטיבי, ונוצרת קבוצת השתייכות מכילה ומקבלת, שמזמנת פתח להתנסות, למידה חדשה ומחודשת.

הקבוצות מיועדות למי שרוצה (ולעיתים לא רוצה אבל צריך ☺) להפיג את הבדידות, להכיר אנשים חדשים, לדעת איך להתנהל במצבים חברתיים פשוטים ומורכבים כאחד, להבין ולשמר קשרים חברתיים ולהשתלב בפעילויות פנאי.

לקבוצה מספר מטרות ביניהן, שיפור מיומנויות חברתיות תקשורתיות, העצמה,פיתוח יוזמה ועצמאות, יכולת להשתתף בפנאי והנאה.

איך זה עובד?

בשונה ממקומות רבים, כל קבוצה פועלת ב"שטח" בתוך הערים השונות ברחבי הארץ. החלוקה של המשתתפים היא בהתאם לגיל ורמת התיווך הנדרשת. על הבסיס הזה של מכנה משותף, מתפתחים קשרים חברתיים בסביבה הקרובה והטבעית ומתאפשר שילוב ומעורבות בקהילה.

לא מדובר בעוד סדנה דידקטית לטווח קצר. בקבוצות שלנו החבר'ה מלווים זה את זה כחברים למשך שנים רבות וחווים חברויות משמעותיות, זיכרונות משותפים וחוויות.

במידה ותצטרכו תמיכה בצעדים הראשונים, עוד בשלב של להביא אדם עם מוגבלות לשמוע, להגיע ולהתנסות בקבוצה חברתית, אנחנו כאן כדי לתת את הייעוץ והליווי, שיעזור לכם כדי שזה יקרה.

מה קורה בקבוצה?

בנוסף לשלל פעילויות הפנאי במרכז דקל, המשתתפים בקבוצת "החבר'ה" מגיעים למפגשים קבועים, לפחות פעם אחת בשבוע, אחרי שסיימו ללמוד, או לעבוד. הפעילויות נבחרות ומובנות מראש וניתן דגש על פיתוח התחומים המהווים אתגר בחיי המשתתפים: התחום חברתי תקשורתי, שפתי, מוטורי ועוד. כל זאת תוך קביעת יעדים אישיים וקבוצתיים שמלווים את התהליך שנעשה עם כל משתתף.

מגוון הפעילויות הוא רחב וכולל משחקי גיבוש ושיתוף פעולה, משחקי ספורט, מסיבות, מפגשים חווייתיים, התנדבות בקהילה, שיחות ודיונים, בתי קפה, באולינג ועוד.

למה זה מקצועי?

המפגשים מועברים על ידי אנשי מקצוע מומחים בתחומם עם ניסיון בהובלת פעילות פנאי ופיתוח מיומנויות חברתיות תקשורתיות. מתוך אמונה בצורך בתיווך משמעותי לשם הגשמת המטרות, מתלווה לכל פעילות צוות הנע ביחס של 1:2-1:4 תלוי גיל יכולת והדינאמיקה הקבוצתית.

איפה ניתן למצוא אותנו?

הקבוצות פועלות בכל רחבי הארץ 

נותרו מספר מקומות אחרונים בקבוצות שלנו :

בעיר קריית אונו- הקבוצה פועלת בימי ראשון בין השעות 16:30-18:30

בעיר קרית אונו לחברה צעירים 10-14 בתפקוד גבוה – בימי שני ורביעי בין השעות 17:00-19:00

בעיר אשקלון לבני נוער בתפקוד גבוה – ימי שני בשעה 17:00 – 19:00

בעיר רעננה לבני נוער בתפקוד בינוני ובינוני נמוך – ימי שלישי וחמישי בשעות 17:15 – 19:15

להשארת הודעה ונחזור אליכם לגבי פרטים והרשמה לקבוצות החבר'ה שלנו: